Podłogi

Dębowa i olejowana podłoga drewniana

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz. Bez podłogi trudno byłoby sobie wyobrazić bezpieczne funkcjonowanie w mieszkaniu. To ona też scala całą powierzchnię estetycznie czyniąc z niej przytulne miejsce do życia. Decydując się na zakup określonych desek podłogowych do mieszkania warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, podłogę, w przeciwieństwie do innych elementów wyposażenia, zmieniamy o wiele rzadziej, chyba, że błędny zakup spowodował jej przedwczesną degradację.

Podłoga drewniana – rozwiązanie na lata

Nic nie dodaje tak uroku mieszkaniu, i to bez względu na styl aranżacji, jak podłoga drewniana. Elegancka, matowa lub błyszcząca, oddychająca, bliska naturze. Według wszystkich szacunków klienci poszukujący desek podłogowych decydują się najczęściej na podłogę dębową. Aktualnie 90% sprzedaży całego asortymentu podłóg to właśnie deski dębowe. Dlaczego tak się dzieje? Bo dębina spełnia wszystkie oczekiwania użytkowników drewnianej podłogi.

Dąb olejowany – funkcjonalny, estetyczny i niepowtarzalny

Dębina to doskonały wybór na podłogę, przede wszystkich za sprawą swoich walorów fizycznych. Dąb w naturze jest najbardziej wytrzymałym i najtrwalszym drzewem całego europejskiego lasostanu. Dzięki temu drewniane podłogi dębowe są wytrzymałe na uszkodzenia, ścieranie czy działanie czynników atmosferycznych. Sprawdzają się też wszędzie tam, gdzie spodziewamy się częstej wymiany gości, którym nie pozwalamy ściągać butów. Dąb też doskonale znosi wszelkie naturalne sposoby konserwacji: olejowanie, lakierowanie czy pokrywanie bejcą.

40 odcieni dębu

Dębowe deski podłogowe to idealny gatunek do barwienia drewna. Powierzchnia dębu doskonale przyjmuje olejowoski zawierające pigment barwiący. Dzięki temu dąb olejowany jest dostępny w ponad 40 kolorach, pełen wybór kolorystyki oferuje choćby Producent Mad Podłogi. Wśród tak szerokiej gamy kolorystycznej, zaczynając od wybarwień naturalnych poprzez szarości, odcienie bieli czy brązy każdy znajdzie swój ulubiony i wymarzony odcień dla drewnianej podłogi. To dlatego dąb olejowany ma tylu zwolenników. Świetne parametry techniczne z urozmaiconą kolorystyką tworzą wyjątkowe walory wizualne. Wytrzymałość, barwa, ciekawe usłojenie, każdemu pomieszczeniu nadają oryginalności i wyjątkowego charakteru.

Użytkowanie podłogi olejowanej

Dębowe podłoga olejowana to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, przykładających największą uwagę do funkcjonalności, strony praktycznej i estetyki podłogi. Zastosowanie oleju już na etapie produkcji deski także wpływa pozytywnie na jej wytrzymałość, w efekcie tego, przy odpowiednim użytkowaniu tak podłoga nie wymaga cyklinowania nawet przez kilkadziesiąt lat. Jedną z licznych zalet tego rodzaju powierzchni jest gruba warstwa użytkowa i to ona gwarantuje jej wytrzymałość i efektywność użytkowania.
Warto jednak pamiętać, że deski olejowane wymagają właściwej pielęgnacji i stosowania tylko środków czystości zalecanych przez producenta podłogi. Zwykle można je nabywać wszędzie tam, gdzie kupuje się deski.

Różnorodność kolekcji desek dębowych

Podłoga drewniana z dębowych olejowanych desek pasuje do każdego rodzaju stylizacji, zwłaszcza, że różnorodność wybarwienia i usłojenia sprawia, że można je idealnie dobrać do wymarzonego stylu mieszkania. Doskonale sprawdzą się w aranżacjach klasycznych, rustykalnych, stylizowanych czy nowoczesnych. Idealnie położona podłoga dębowa, stabilna i efektowna nadaje każdej przestrzeni niewyszukanej naturalności. Dominacja estetyczna drewnianej podłogi sprawia, że pragniemy możliwie jak najbardziej ograniczać umeblowanie pomieszczeń, by wyeksponować przede wszystkim nieskazitelne deski podłogowe.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz