Podłogi

Najmodniejsze podłogi sezonu 2016

Jakie są najpopularniejsze podłogi sezonu 2016? W sieci salonów „Świecie Podłóg” niekwestionowanym liderem został model Dąb Color Alabastro firmy Jawor-Parkiet, dostępny zarówno w wersji olejowanej, jak i lakierowanej.

Na czym polega fenomen tej podłogi? Na jedynym w swoim rodzaju wybarwieniu alabastro, które daje efekt zupełnie surowego drewna. W przeciwieństwie do dębu pokrytego lakierem czy olejem bezbarwnym, Dąb Color Alabastro nie ma bowiem miodowego zabarwienia. Podłoga jest dodatkowo szczotkowana, co daje wyjątkowy efekt naturalności podkreślając jednocześnie niepowtarzalny rysunek słoju drewna. Inspiracją do jej stworzenia były malownicze, skaliste wybrzeża archipelagu Tremiti. Przywodzą one na myśl miłe chwile spędzone podczas wakacyjnych wędrówek brzegiem morza.

Dąb Color Alabastro pokryta warstwą olejowosku, który głęboko wnika w strukturę drewna, prezentuje się bardzo efektownie, a dodatkowo zyskuje na wytrzymałości. Wprawdzie taka podłoga wymaga regularnej konserwacji, ale jednocześnie pozwala na przeprowadzania punktowych renowacji. Dzięki temu z powodzeniem posłuży wiele długich lat. Podłoga Dąb Color Alabastro w ofercie „Świata Podłóg” została objęta 30-letnią gwarancją producenta. To znak, że jest produktem najwyższej jakości. Nie mniej istotne jest także, to że nadaje się również pod ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego najczęściej kupowane podłogi wykonywane są właśnie z dębu? Wynika to przede wszystkim z wyjątkowych właściwości tego gatunku drewna, które cenione są już od setek lat. Drewno dębu może mieć różnorodne zabarwienie, od jasnobrązowego do ciemnobrunatnego. Każdy słój roczny rozpoczyna nawet kilka szeregów naczyń o dość dużym świetle, co sprawia, iż słoje są dobrze widoczne i efektowne. Dość często występują także sęki, które dodają drewnu charakteru. Dąb to gatunek drewna kurczliwego o bardzo wysokiej twardości i gęstości. To właśnie gęstość jest odpowiedzialna za wszystkie właściwości mechaniczne – wysoką wytrzymałość na ściskanie oraz zginanie statyczne. Dużym atutem jest jeszcze znaczna odporność na uszkodzenia i zarysowania, a także nieocenione walory wizualne. Stąd ogromna popularność podłóg dębowych. Najbardziej efektownie prezentują się przekroje promieniowe z widocznym błyszczem, który podkreślany jest jeszcze niekiedy przez powłoki lakiernicze różnego rodzaju.

To wszystko sprawia, iż podłogi wykonane z dębu cenione są jako materiał parkieciarski do zastosowania zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Oferowany przez „Świat Podłóg” Dąb Color Alabastro doskonale wpasowuje się więc gusta coraz bardziej wymagających klientów. Jak na podłogę wykonaną z dębu charakteryzuje się wysokimi właściwościami mechanicznymi, a dodatkowo nieprzeciętnymi walorami wizualnymi. Dzięki wybarwieniu alabastro zachowuje swój zupełnie naturalny wygląd i szlachetne, wyjątkowe zabarwienie.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz