Podłogi

Oryginalne stylizowane podłogi postarzane

Kto z nas nie marzy o podłodze, która będzie jednocześnie elegancka i jedyna w swoim rodzaju? Z myślą o wszystkich, którzy chcą cieszyć się niepowtarzalnym designem wnętrz, powstają unikalnie postarzane deski podłogowe. Ich finezja tkwi w pięknie naturalnego surowca, wydobytym przez szereg starannie wyselekcjonowanych procesów wykończeniowych.

Podłoga naturalnie niedoskonała

Pojawienie się na rynku desek postarzanych jest odpowiedzią na oczekiwania tych użytkowników, którzy poszukują podłogi jedynej w swoim rodzaju i ponadczasowej. Proces obróbczy poprzedza niezwykle staranna selekcja wyłącznie najwyższej jakości rodzimego drewna dębowego. Surowiec wybrany do produkcji podłóg postarzanych musi cechować bogaty rysunek, zróżnicowana kolorystyka, a także naturalne walory estetyczne jak delikatne pęknięcia, sęki i przebarwienia, które imitują ślady wieloletniego użytkowania. Cechy te zostają jeszcze wyeksponowane poprzez rzetelną pracę rzemieślniczą z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi stolarskich. Ręczne heblowanie sprawia, że powierzchnia desek jest pofalowana i nieregularna, co podkreśla naturalną fakturę surowca, a ręczne czterostronne fazowanie o zróżnicowanym stopniu nasilenia daje efekt wgłębień na łączeniu poszczególnych elementów podłogi. Unikalnego charakteru dodaje całości precyzyjne szczotkowanie, naśladujące naturalną erozję surowca i podkreślające jego usłojenie. Ręczny proces stylizacji drewna wraz z naturalnymi atutami dębu dodają podłodze wyjątkowo rustykalnego, unikalnego charakteru i czynią ją niepowtarzalną.

Światowy design w Twoim domu

Postarzane podłogi z roku na rok zdobywają serca miłośników niebagatelnych rozwiązań aranżacyjnych. Dużą popularność zdobyły już na Zachodzie, gdzie stylistyka vintage od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Podłogi te doskonale komponują się ze szkłem, stalą czy architektonicznym betonem, dlatego stanowią idealne uzupełnienie industrialnych i loftowych aranżacji. Naturalnie komponują się z wnętrzami rustykalnymi, skandynawskimi oraz stylem prowansalskim. Nowoczesne technologie produkcyjne sprawiają natomiast, że postarzane podłogi drewniane są połączeniem światowego designu i nowoczesnej funkcjonalności. Warstwowa konstrukcja umożliwia stosowanie ich na ogrzewaniu podłogowym, a pokrycie ich jeszcze na etapie produkcji trzema warstwami naturalnego olejowosku gwarantuje bezproblemową, wieloletnią eksploatację.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz