Podłogi

Podłogi perfekcyjnie niedoskonałe

Chyba wszyscy, projektując wnętrza, marzymy o tym, by stworzyć pomieszczenia i piękne, i funkcjonalne. To właśnie z myślą o tych z nas, którzy chcieliby cieszyć się niepowtarzalnym designem w swoim domu, powstają oryginalnie postarzane deski podłogowe. Ich finezja tkwi w ponadczasowym pięknie naturalnego surowca wydobytym przez wyselekcjonowane procesy wykończeniowe. Przeczytajcie, jak powstają takie podłogi i z jakimi wnętrzami najlepiej się skomponują!

W pogoni za naturą

Naturalne starzenie się drewna jest procesem trwającym wiele lat. Pod wpływem rozmaitych czynników powierzchnia surowca zmienia swoją barwę, uwidaczniają się sęki i włókna, a całość ulega zaszarzeniu. Pod wpływem użytkowania natomiast pojawiają się szczeliny, rysy, wgniecenia, ślady po uszkodzeniach mechanicznych. To właśnie do tego efektu dążą producenci, tworząc podłogi postarzane. Sam proces obróbczy poprzedzony jest niezwykle staranną selekcją surowca – zwykle jest to drewno dębowe. Niektórzy producenci, jak np. Jawor-Parkiet w swojej najnowszej Retro Collection, decydują się na wzbogacenie procesu obróbczego o rzetelną pracę rzemieślniczą z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi stolarskich. Ręczne heblowanie podkreśla naturalną fakturę surowca, a ręczna czterostronna faza o zróżnicowanym stopniu nasilenia daje efekt wgłębień na łączeniu poszczególnych elementów podłogi. Unikalnego charakteru dodaje precyzyjne szczotkowanie, naśladujące naturalną erozję drewna i podkreślające jego usłojenie. Taki proces stylizacji połączony z naturalnymi atutami dębu dodaje podłodze wyjątkowo rustykalnego, unikalnego charakteru i czyni ją niepowtarzalną.

Światowy design w Twoim domu

Postarzane podłogi z roku na rok zdobywają serca miłośników niebagatelnych rozwiązań aranżacyjnych, dużą popularność zdobyły m.in. na Zachodzie, gdzie stylistyka vintage od kilku lat jest w czołówce najchętniej wybieranych stylizacji. Z uwagi na wyjątkowo szeroką gamę produktów podłogi te doskonale komponują się praktycznie z każdą aranżacją. Z powodzeniem można je łączyć ze szkłem, stalą czy architektonicznym betonem, dlatego stanowią idealne uzupełnienie industrialnych i loftowych stylizacji. Świetnie prezentują się również we wnętrzach rustykalnych czy skandynawskich. Nowoczesne technologie produkcyjne sprawiają natomiast, że postarzane podłogi są połączeniem unikalnego designu i dużej funkcjonalności. Warstwowa konstrukcja umożliwia stosowanie ich na ogrzewaniu podłogowym, a pokrycie ich jeszcze na etapie produkcji trzema warstwami naturalnego olejowosku gwarantuje bezproblemową, wieloletnią eksploatację.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz