Podłogi

Wybieramy najlepsze deski na ogrzewaną podłogę

Drewno naturalne jest coraz częściej wybieranym surowcem stosowanym w systemach ogrzewania podłogowego. Do tej pory w Polsce trend ten nie był popularny, ponieważ krążyło wiele błędnych opinii, że drewno jest naturalnym izolatorem, który nie sprawdza się w systemach ogrzewania podłogowego. Jak jest naprawdę? Postaramy się znaleźć drewno, które optymalnie sprawdzi się w podłogach ogrzewanych.

Najlepsze drewno na podłogę

Podłogi drewniane użyte w systemach ogrzewania podłogowego powinny cechować się jak najniższym oporem cieplnym oraz odpowiednią konstrukcją, np. warstwową, która zapobiega powstawaniu szczelin i rozsychaniu się drewna. Według specjalistów z salonu Galeria Podłóg przy ulicy Bartyckiej 24/26, w której można znaleźć najlepszej jakości deski podłogowe. Decydując się na podłogę drewnianą należy wybrać odpowiedni gatunek drewna, np. rodzimy dąb i jesion, odpowiednią grubość, szerokość desek a także wykończenie (olej, wosk, lakier).

Jak i gdzie kupić podłogi

Właściwie dobrane drewno powinno efektywnie ogrzewać pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty dotyczące instalacji ogrzewania podłogowego.. Szeroki wybór takich podłóg naturalnych znajdziemy w ofercie firmy Jawor-Polska. Podłogi z kolekcji Feritg Deska (bardzo wytrzymała gotowa dwuwarstwowa lakierowana lub olejowoskowana podłoga o grubości 11-14mm, szerokość: 130mm – 140mm, długość: 700 – 1500mm. Objęta gwarancją na 30 LAT. ) oraz Fertig Deska Luxury (wytrzymała podłoga z desek dębowych o wymiarach: grubość: 15mm, szerokość: 180-200mm, długość: 1800-2200mm) cechują się niskim opór cieplny oraz niski współczynnik skurczu. Co więcej występują w wielu kolorach, dzięki temu będą doskonałym dopełnieniem każdego wnętrza.

Pielęgnacja desek podłogowych

Podłogi z drewna naturalnego powinny być pielęgnowane odpowiednimi płynami, które zapewnią im odpowiedni wygląd oraz ochronę przed uszkodzeniami. Podłogi olejowane według zaleceń producentów powinny być pokrywane warstwą ochronną co ok. 1 rok, natomiast deski lakierowane wymagają odnowienia średnio co 10-15 lat. Odpowiednia pielęgnacja podłóg drewnianych zapewni ich długą wytrzymałość, atrakcyjny wygląd a także komfort dla użytkowników.

 

 

 

 

You Might Also Like

1 komentarz

  • Reply
    aska
    23 kwietnia 2017 at 12:19

    Piękna podłoga, ale dlaczego przy blatach nie jest dalej położona?? duże lepiej by to wyglądało… ja mam u siebie deskę w całej kuchni, już 2 rok dąb z artcore u ans lezy, tylko, ze my zabezpieczaliśmy woskiem podłogę, zeby się nie niszczyła.

  • Napisz komentarz