Podłogi

Zalety i wady desek gotowych i surowych

Klienci szukający odpowiedniej podłogi bardzo często nie wiedzą, na jaki materiał powinni się zdecydować. Eksperci ze sklepu EuroParkiet http://www.europarkiet.com, ul. Bartycka 24/26, Pawilon 226, -00-716 Warszawa porównują dla swoich klientów dwa rodzaje desek: deski gotowe oraz deski surowe.

Dlaczego warto zdecydować się na gotowe deski?

Niewątpliwie jedną zalet desek gotowych jest ich łatwy i bezproblemowy montaż. Nie mamy tu do czynienia z bałaganem czy nieprzyjemnym zapachem. Co więcej jest on bardzo łatwy i nie wymaga użycia dodatkowych urządzeń. Deski gotowe są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, nie są czynnikiem alergennym a ich powłoka nie zawiera zanieczyszczeń obcych. Deski gotowe oferowane przez firmę Jabłoński Parkiety pokryte są warstwą oleju lub lakieru. Fabrycznie nałożona warstwa ochronna jest o wiele bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia niż nakładana ręcznie. Ponadto możemy mieć pewność, że gotowe deski podłogowe zachowają swój piękny wygląd na długo.

Deska surowa

Decydując się na deski surowe np. z oferty firmy Jabłoński Parkiety możemy zamontować deski niefrezowane a także mamy szeroki wybór koloru oraz wykończenia drewna, także takich które nie są obecne w stałej ofercie producenta. Jednak w przeciwieństwie do desek gotowych, montaż surowej deski jest dużo bardziej złożony i droższy. Poza tym można bardzo łatwo uszkodzić powłokę podczas wysychania oraz jest dużo większy czas emisji rozpuszczalników. Wadą desek surowych jest także fakt, iż nie możemy wymienić pojedynczej deski a także istnieje oddzielna odpowiedzialność gwarancyjna na powłokę, deskę oraz jej wykończenie.

Na jaką podłogę się zdecydować?

Ciężko jednoznacznie powiedzieć, który rodzaj podłogi jest lepszy czy który będzie nam lepiej służyć. Należy zastanowić się nad oczekiwaniami a także funkcjami, które podłoga powinna spełniać. Z pewnością gotowa deska podłogowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na naturalnie wyglądającej podłodze z drewna naturalnego ale jednocześnie chcą uniknąć skomplikowanego procesu układania surowych desek.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz