Podłogi

Boazeria to przeżytek? Nie uwierzysz jak dobrze wygląda to drewno na ścianie!

Nowa wersja tradycji – drewno na ścianie oraz na suficie. Elementy wystroju wnętrza są niezwykle istotne ze względów estetycznych, ale także w celu tworzenia dobrego samopoczucia w trakcie przebywania w danej przestrzeni. Taki był cel popularnej jakiś czas temu boazerii. Obecnie ten wariant zdecydowanie nie jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta, jednakże jego wariacja już tak!

Ewolucja boazerii

Celem boazerii była dekoracja ściany oraz sufitów mieszkań. Modna w Polsce boazeria, która jeszcze parę lat temu była wyrazem pewnego luksusu, odeszła do lamusa. Bardzo często współgrała ona bezpośrednio z podłogą.
Popularna boazeria układana była z wąskich deszczułek, zwykle pionowo, gdzie jedna deska obejmowała całą wysokość ściany. Wykonywano także wiele kombinacji, czy nawet wzorów!
Kultowa niegdyś boazeria przybrała dziś inną formę, którą ukształtowały obowiązujące trendy. Dziś cenione są proste kombinacje, ostre krawędzie oraz różne możliwości ułożenia, jednakże z zachowaniem zasady prostoty.
Deski idealnie prezentują się na ścianach salonu, jadalni, sypialni czy łazienki. Doskonale będą wyglądać również w kuchni. Także sufit ułożony z desek zrobi duże wrażenie. Obecna wersja boazerii daje nieograniczone możliwości projektowe i wykonawcze.

 

Uniwersalne piękno, nowoczesny design

Drewno jest doskonałym materiałem docenianym i wykorzystywanym od początków cywilizacji. Obecnie dostępnych na rynku jest wiele wzorów i kolorów drewna, co umożliwia tworzenie dowolnych kombinacji dekoracyjnych.
Obowiązujące w projektowaniu i designie trendy wykorzystują drewno jako element dekoracyjny nowoczesnych wnętrz.
Ściany z desek czy drewniane sufity wykonywane obecnie to nie to samo co dawna boazeria. Ponadczasowe atuty drewna wpasowane w przestrzeń zgodnie z współczesnym projektowaniem dodają przestrzeni niesamowitego wymiaru, nowocześnie łączą tradycję z przyszłością. Deski jako okładzina ścienna idealnie komponują się z różnymi stylami, od domów nowoczesnych, przez styl skandynawski, projekty minimalistyczne, industrialne, po przestrzenie tworzone w koncepcjach rustykalnych czy vintage.
Drewniana okładzina ścienna może być wykonywana z różnych gatunków drewna. Warto jednak pamiętać, że drewno to surowiec podatny na wilgoć oraz zmiany temperatury, dlatego też dobrze jest wybierać stabilne gatunki drewna. Wnętrze, w którym wykorzysta się drewno na suficie oraz ścianie, nabierze klasy i elegancji.

 

Deska desce nierówna

Wybierając materiał na drewnianą okładzinę ścienną oraz deski na sufit nie można korzystać z usług przypadkowych dostawców. Surowiec ten musi pochodzić ze stabilnych gatunków drzew oraz być obrobiony przez profesjonalistów.
Najwyższe standardy jakości spełnia kolekcja Wall of Wood tworzona przez firmę Kaczkan. Wykorzystując dębowe deski z tej kolekcji zapewnia się oryginalną, ponadczasową i piękną aranżację wnętrza domu.
Gatunkiem drzewa wykorzystywanym w produkcji jest dąb – jeden z najstabilniejszych i najtrwalszych gatunków. Produkty te mogą pochwalić się wysoką wytrzymałością oraz odpornością.
Wall of Wood to bogata paleta wyboru pod względem kolorystyki oraz faktury, co pozwala tworzyć unikatowe projekty oraz aranżacje.
Deski sufitowe i deski ścienne Wall of Woods idealnie nadają się do każdej domowej przestrzeni, od salonu, przez kuchnię jadalnię, łazienkę, po sypialnię i wszystkie pokoje.
Deski na sufit oraz ścianę świetnie sprawdzą się w innych niż domowa przestrzeniach, to jest w hotelach, biurach, lokalach. Nadadzą nowej jakości, uniwersalnego piękna oraz nowoczesności.
Seria Wall of Woods przygotowywana jest z wielką dokładnością i wykańczana najlepszymi lakierami UV z serii Colours of the World lub olejami naturalnymi Colours of the Nature w różnych kolorach. Materiał, na życzenie klienta, może być szczotkowany oraz fazowany – wpływa to na uwydatnienie naturalnych słojów desek oraz nadaje im cudownej lekkości.

 

Najwyższa jakość – deski Kaczkan

Tworzenie desek ściennych oraz sufitowych wymaga doświadczenia, pasji oraz fachowego zmysłu. Kaczkan to firma rodzinna, która od dziesięcioleci dostarcza najwyższej jakości materiały drewniane.
Przedsiębiorstwo obrało sobie za cel pełne odpowiadanie na potrzeby klienta i zaspokajanie nawet najbardziej wymagających potrzeb estetycznych. Produkty marki Kaczkan to nie tylko naturalne piękno, ale także namiastka dzieła sztuki, które może być użyte przez każdego w wykończeniu pomieszczeń i nadaniu im wyjątkowości.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz